EDAC Inc. 628-21W1224-1NE
Part No.:
628-21W1224-1NE
Manufacturer:
EDAC Inc.
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
628-21W1224-1NE.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS VERT SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 628-21W1224-1NE on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 628-21W1224-1NE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 628-21W1224-1NE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer EDAC Inc. EDAC Inc. EDAC Inc. EDAC Inc. EDAC Inc.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series 628-C 628-C 628-C 628-C 628-C
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo
NumberofRows 2 2 2 2 2
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
ContactType Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power
FlangeFeature Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3)
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness Flash Flash Flash Flash Flash
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A