EDAC Inc. 628-17W2224-3NE
Part No.:
628-17W2224-3NE
Datasheet:
628-17W2224-3NE.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Product details
1. How to order 628-17W2224-3NE on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 628-17W2224-3NE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 628-17W2224-3NE?
NumberofRows 2 2 2 2 2
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
ContactType Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power
FlangeFeature Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3)
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
CurrentRating(Amps) 5A, 30A 5A, 30A 5A, 30A 5A, 30A 5A, 30A