EDAC Inc. 628-17W2224-1NE
Part No.:
628-17W2224-1NE
Datasheet:
628-17W2224-1NE.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Product details
1. How to order 628-17W2224-1NE on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 628-17W2224-1NE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 628-17W2224-1NE?
NumberofRows 2 2 2 2 2
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
ContactType Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power
FlangeFeature Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3) Mating Side (M3)
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
CurrentRating(Amps) 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A