EDAC Inc. 628-17W2222-1N2
Part No.:
628-17W2222-1N2
Manufacturer:
EDAC Inc.
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
628-17W2222-1N2.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS SLDR CUP
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 628-17W2222-1N2 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 628-17W2222-1N2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 628-17W2222-1N2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer EDAC Inc. EDAC Inc. EDAC Inc. EDAC Inc. EDAC Inc.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series 628-C 628-C 628-C 628-C 628-C
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo
NumberofRows 2 2 2 2 2
ContactType Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power
Termination Solder Cup Solder Cup Solder Cup Solder Cup Solder Cup
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness Flash Flash Flash Flash Flash
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A 5A, 10A