ECS-080-18-23A-JGN-TR.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. |
| Series | ECX-64A | ECX-64A | ECX-64A | ECX-64A | ECX-64A |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 8 MHz | 8 MHz | 8 MHz | 8 MHz | 8 MHz |
| FrequencyStability | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| FrequencyTolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| LoadCapacitance | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) |