Diodes Incorporated SMAJ200CAQ-13-F
Part No.:
SMAJ200CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ200CAQ-13-F.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC SMA
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMAJ200CAQ-13-F on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ200CAQ-13-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ200CAQ-13-F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 200V 200V 200V 200V 200V
Voltage-Breakdown(Min) 224V 224V 224V 224V 224V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 324V 324V 324V 324V 324V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.2A 1.2A 1.2A 1.2A 1.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W