Diodes Incorporated SMAJ16CAQ-13-F
Part No.:
SMAJ16CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
SMAJ16CAQ-13-F.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMA
Product details
1. How to order SMAJ16CAQ-13-F on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ16CAQ-13-F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ16CAQ-13-F?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 16V 16V 16V 16V 16V
Voltage-Breakdown(Min) 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26V 26V 26V 26V 26V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 15.3A 15.3A 15.3A 15.3A 15.3A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W