Diodes Incorporated SMAJ12CAQ-13-F
Part No.:
SMAJ12CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
SMAJ12CAQ-13-F.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA
Product details
1. How to order SMAJ12CAQ-13-F on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ12CAQ-13-F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ12CAQ-13-F?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Breakdown(Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 20.1A 20.1A 20.1A 20.1A 20.1A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W