Diodes Incorporated SMAJ10CAQ-13-F
Part No.:
SMAJ10CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
SMAJ10CAQ-13-F.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR SMA
Product details
1. How to order SMAJ10CAQ-13-F on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ10CAQ-13-F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ10CAQ-13-F?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Breakdown(Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 17V 17V 17V 17V 17V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 23.5A 23.5A 23.5A 23.5A 23.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W