Diodes Incorporated SMAJ100AQ-13-F
Part No.:
SMAJ100AQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ100AQ-13-F.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR SMA
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMAJ100AQ-13-F on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ100AQ-13-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ100AQ-13-F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W