Diodes Incorporated DMN3009LFV-7
Part No.:
DMN3009LFV-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Package:
PowerDI3333-8
Datasheet:
DMN3009LFV-7.pdf
Description:
MOSFET N-CH 30V 60A POWERDI3333
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order DMN3009LFV-7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DMN3009LFV-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMN3009LFV-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMN3009LFV-7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 60A (Tc) 60A (Tc) 60A (Tc) 60A (Tc) 60A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 5.5mOhm @ 30A, 10V 5.5mOhm @ 30A, 10V 5.5mOhm @ 30A, 10V 5.5mOhm @ 30A, 10V 5.5mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 3V @ 250µA 3V @ 250µA 3V @ 250µA 3V @ 250µA 3V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 42 nC @ 10 V 42 nC @ 10 V 42 nC @ 10 V 42 nC @ 10 V 42 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 2000 pF @ 15 V 2000 pF @ 15 V 2000 pF @ 15 V 2000 pF @ 15 V 2000 pF @ 15 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 2W (Ta) 2W (Ta) 2W (Ta) 2W (Ta) 2W (Ta)