Diodes Incorporated DM8W17AQ-13
Part No.:
DM8W17AQ-13
Datasheet:
DM8W17AQ-13.pdf
Product details
1. How to order DM8W17AQ-13 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DM8W17AQ-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DM8W17AQ-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DM8W17AQ-13.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 17V 17V 17V 17V 17V
Voltage-Breakdown(Min) 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 27.6V 27.6V 27.6V 27.6V 27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 239A 239A 239A 239A 239A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)