Diodes Incorporated DM8W16AQ-13
Part No.:
DM8W16AQ-13
Datasheet:
DM8W16AQ-13.pdf
Product details
1. How to order DM8W16AQ-13 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DM8W16AQ-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DM8W16AQ-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DM8W16AQ-13.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 16V 16V 16V 16V 16V
Voltage-Breakdown(Min) 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26V 26V 26V 26V 26V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 254A 254A 254A 254A 254A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)