Diodes Incorporated DM8W14AQ-13
Part No.:
DM8W14AQ-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-218AB
Datasheet:
DM8W14AQ-13.pdf
Description:
TVS DO-218
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order DM8W14AQ-13 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DM8W14AQ-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DM8W14AQ-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DM8W14AQ-13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 14V 14V 14V 14V 14V
Voltage-Breakdown(Min) 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 284A 284A 284A 284A 284A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)