Diodes Incorporated DM8W12AQ-13
Part No.:
DM8W12AQ-13
Datasheet:
DM8W12AQ-13.pdf
Product details
1. How to order DM8W12AQ-13 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DM8W12AQ-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DM8W12AQ-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DM8W12AQ-13.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Breakdown(Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 332A 332A 332A 332A 332A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)