DFLT7V5A-7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DFLT7V5A-7.
| Image |  |
| Package/Case | POWERDI®123 | POWERDI®123 | POWERDI®123 | POWERDI®123 | POWERDI®123 |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 8.33V | 8.33V | 8.33V | 8.33V | 8.33V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 12.9V | 12.9V | 12.9V | 12.9V | 12.9V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 17.4A | 17.4A | 17.4A | 17.4A | 17.4A |
| Power-PeakPulse | 225W | 225W | 225W | 225W | 225W |