Diodes Incorporated DFLT170A-7
Part No.:
DFLT170A-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS - Diodes
Package:
POWERDI®123
Datasheet:
DFLT170A-7.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 281VC PWRDI 123
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order DFLT170A-7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DFLT170A-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DFLT170A-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DFLT170A-7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DFLT170A-7 pin diagram, DFLT170A-7 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case POWERDI®123 POWERDI®123 POWERDI®123 POWERDI®123 POWERDI®123
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 170V 170V 170V 170V 170V
Voltage-Breakdown(Min) 189V 189V 189V 189V 189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 281V 281V 281V 281V 281V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 810mA 810mA 810mA 810mA 810mA
Power-PeakPulse 225W 225W 225W 225W 225W