Diodes Incorporated D3V3AP2WF-7
Part No.:
D3V3AP2WF-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS - Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
D3V3AP2WF-7.pdf
Description:
SURGE PROTECTION PP SOD123F T&R
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order D3V3AP2WF-7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the D3V3AP2WF-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D3V3AP2WF-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D3V3AP2WF-7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Breakdown(Min) 5.2V 5.2V 5.2V 5.2V 5.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 8V 8V 8V 8V 8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 28.2A 28.2A 28.2A 28.2A 28.2A
Power-PeakPulse 225W 225W 225W 225W 225W