| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.142V @ 250mA | 0.142V @ 250mA | 0.142V @ 250mA | 0.142V @ 250mA | 0.142V @ 250mA |
| Current-Output | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 27 µA | 27 µA | 27 µA | 27 µA | 27 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz) | 90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz) | 90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz) | 90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz) | 90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz) |