AP7333-15SAG-7.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 75 µA | 75 µA | 75 µA | 75 µA | 75 µA |
| Current-Supply(Max) | 85 µA | 85 µA | 85 µA | 85 µA | 85 µA |
| PSRR | 65dB (100Hz) | 65dB (100Hz) | 65dB (100Hz) | 65dB (100Hz) | 65dB (100Hz) |
| ControlFeatures | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |