AP7311-18WG-7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AP7311-18WG-7.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.3V @ 150mA | 0.3V @ 150mA | 0.3V @ 150mA | 0.3V @ 150mA | 0.3V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 75 µA | 75 µA | 75 µA | 75 µA | 75 µA |
| Current-Supply(Max) | 85 µA | 85 µA | 85 µA | 85 µA | 85 µA |
| PSRR | 65dB (100Hz) | 65dB (100Hz) | 65dB (100Hz) | 65dB (100Hz) | 65dB (100Hz) |