AP2204MP-ADJTRG1.pdf
| Image |  |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.24V | 1.24V | 1.24V | 1.24V | 1.24V |
| Voltage-Output(Max) | 22V | 22V | 22V | 22V | 22V |
| VoltageDropout(Max) | 0.5V @ 150mA | 0.5V @ 150mA | 0.5V @ 150mA | 0.5V @ 150mA | 0.5V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 50 µA | 50 µA | 50 µA | 50 µA | 50 µA |
| Current-Supply(Max) | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA |
| PSRR | 60dB (100Hz ~ 1kHz) | 60dB (100Hz ~ 1kHz) | 60dB (100Hz ~ 1kHz) | 60dB (100Hz ~ 1kHz) | 60dB (100Hz ~ 1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |