RLT1220-3-R082-JNH.pdf
| Image | |||||
| Series | RLT1220 | RLT1220 | RLT1220 | RLT1220 | RLT1220 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 82 mOhms | 82 mOhms | 82 mOhms | 82 mOhms | 82 mOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | 0/ +300ppm/°C | 0/ +300ppm/°C | 0/ +300ppm/°C | 0/ +300ppm/°C | 0/ +300ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) |