Delta Electronics/Components 0805CS-182EJFS
Part No.:
0805CS-182EJFS
Manufacturer:
Delta Electronics/Components
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
0805CS-182EJFS.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 350MA 900MOHM SM
Product details
1. How to order 0805CS-182EJFS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 0805CS-182EJFS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0805CS-182EJFS?
Series 0805CS 0805CS 0805CS 0805CS 0805CS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 350 mA 350 mA 350 mA 350 mA 350 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 900mOhm 900mOhm 900mOhm 900mOhm 900mOhm
Q@Freq 15 @ 7.96MHz 15 @ 7.96MHz 15 @ 7.96MHz 15 @ 7.96MHz 15 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 120MHz 120MHz 120MHz 120MHz 120MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz