Daburn Electronics CRT20-8BK-100
Part No.:
CRT20-8BK-100
Datasheet:
CRT20-8BK-100.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 100'
Product details
1. How to order CRT20-8BK-100 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRT20-8BK-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRT20-8BK-100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRT20-8BK-100.
WireGauge 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG
ConductorStrand 19/32 19/32 19/32 19/32 19/32
Jacket(Insulation)Diameter 0.215 (5.46mm) 0.215 (5.46mm) 0.215 (5.46mm) 0.215 (5.46mm) 0.215 (5.46mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 40kV 40kV 40kV 40kV 40kV
OperatingTemperature -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C