Daburn Electronics CRT18-3WH-100
Part No.:
CRT18-3WH-100
Datasheet:
CRT18-3WH-100.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG WHT 100'
Product details
1. How to order CRT18-3WH-100 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRT18-3WH-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRT18-3WH-100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRT18-3WH-100.
WireGauge 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG
ConductorStrand 19/30 19/30 19/30 19/30 19/30
Jacket(Insulation)Diameter 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 15kV 15kV 15kV 15kV 15kV
OperatingTemperature -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C