Daburn Electronics CRT16-4BK-50
Part No.:
CRT16-4BK-50
Datasheet:
CRT16-4BK-50.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG 20KV BLK 50'
Product details
1. How to order CRT16-4BK-50 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRT16-4BK-50 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRT16-4BK-50?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRT16-4BK-50.
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 19/29 19/29 19/29 19/29 19/29
Jacket(Insulation)Diameter 0.151 (3.84mm) 0.151 (3.84mm) 0.151 (3.84mm) 0.151 (3.84mm) 0.151 (3.84mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m)
Voltage 20kV 20kV 20kV 20kV 20kV
OperatingTemperature -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C