Daburn Electronics CRT16-3RD-50
Part No.:
CRT16-3RD-50
Manufacturer:
Daburn Electronics
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
CRT16-3RD-50.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG 15KV RED 50'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CRT16-3RD-50 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRT16-3RD-50 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRT16-3RD-50?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRT16-3RD-50.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 19/29 19/29 19/29 19/29 19/29
Jacket(Insulation)Diameter 0.129 (3.28mm) 0.129 (3.28mm) 0.129 (3.28mm) 0.129 (3.28mm) 0.129 (3.28mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m)
Voltage 15kV 15kV 15kV 15kV 15kV
OperatingTemperature -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C