Daburn Electronics CRT16-3.5RD-50
Part No.:
CRT16-3.5RD-50
Datasheet:
CRT16-3.5RD-50.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG RED 50'
Product details
1. How to order CRT16-3.5RD-50 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRT16-3.5RD-50 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRT16-3.5RD-50?
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 19/29 19/29 19/29 19/29 19/29
Jacket(Insulation)Diameter 0.141 (3.58mm) 0.141 (3.58mm) 0.141 (3.58mm) 0.141 (3.58mm) 0.141 (3.58mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m)
Voltage 17.5kV 17.5kV 17.5kV 17.5kV 17.5kV
OperatingTemperature -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C