Daburn Electronics CRT14-3WH-50
Part No.:
CRT14-3WH-50
Datasheet:
CRT14-3WH-50.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG 15KV WHT 50'
Product details
1. How to order CRT14-3WH-50 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRT14-3WH-50 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRT14-3WH-50?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRT14-3WH-50.
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
ConductorStrand 19/27 19/27 19/27 19/27 19/27
Jacket(Insulation)Diameter 0.144 (3.66mm) 0.144 (3.66mm) 0.144 (3.66mm) 0.144 (3.66mm) 0.144 (3.66mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m)
Voltage 15kV 15kV 15kV 15kV 15kV
OperatingTemperature -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C