Daburn Electronics CRT14-3.5WH-50
Part No.:
CRT14-3.5WH-50
Manufacturer:
Daburn Electronics
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
CRT14-3.5WH-50.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG WHT 50'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CRT14-3.5WH-50 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRT14-3.5WH-50 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRT14-3.5WH-50?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
ConductorStrand 19/27 19/27 19/27 19/27 19/27
Jacket(Insulation)Diameter 0.154 (3.91mm) 0.154 (3.91mm) 0.154 (3.91mm) 0.154 (3.91mm) 0.154 (3.91mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m)
Voltage 17.5kV 17.5kV 17.5kV 17.5kV 17.5kV
OperatingTemperature -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C