Daburn Electronics CRT12-3.5RD-50
Part No.:
CRT12-3.5RD-50
Datasheet:
CRT12-3.5RD-50.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG RED 50'
Product details
1. How to order CRT12-3.5RD-50 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRT12-3.5RD-50 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRT12-3.5RD-50?
WireGauge 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG
ConductorStrand 19/25 19/25 19/25 19/25 19/25
Jacket(Insulation)Diameter 0.172 (4.37mm) 0.172 (4.37mm) 0.172 (4.37mm) 0.172 (4.37mm) 0.172 (4.37mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m)
Voltage 17.5kV 17.5kV 17.5kV 17.5kV 17.5kV
OperatingTemperature -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C -90°C ~ 200°C