Daburn Electronics 2671/29WH-1000
Part No.:
2671/29WH-1000
Datasheet:
2671/29WH-1000.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 29AWG WHT 1000'
Product details
1. How to order 2671/29WH-1000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2671/29WH-1000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2671/29WH-1000?
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
WireGauge 29 AWG 29 AWG 29 AWG 29 AWG 29 AWG
ConductorStrand 51/46 51/46 51/46 51/46 51/46
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm) 0.032 (0.81mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm)
Length 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C