Daburn Electronics 2671/28RD-1000
Part No.:
2671/28RD-1000
Manufacturer:
Daburn Electronics
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
2671/28RD-1000.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 28AWG RED 100'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 2671/28RD-1000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2671/28RD-1000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2671/28RD-1000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG
ConductorStrand 41/44 41/44 41/44 41/44 41/44
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 150V 150V 150V 150V 150V
OperatingTemperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C