Daburn Electronics 2671/28RD-100
Part No.:
2671/28RD-100
Datasheet:
2671/28RD-100.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 28AWG RED 100'
Product details
1. How to order 2671/28RD-100 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2671/28RD-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2671/28RD-100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2671/28RD-100.
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
WireGauge 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG
ConductorStrand 41/44 41/44 41/44 41/44 41/44
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 150V 150V 150V 150V 150V
OperatingTemperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C