Daburn Electronics 2671/28GN-1000
Part No.:
2671/28GN-1000
Datasheet:
2671/28GN-1000.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 28AWG GRN 100'
Product details
1. How to order 2671/28GN-1000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2671/28GN-1000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2671/28GN-1000?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
WireGauge 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG
ConductorStrand 41/44 41/44 41/44 41/44 41/44
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 150V 150V 150V 150V 150V
OperatingTemperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C