Daburn Electronics 2671/26GN-100
Part No.:
2671/26GN-100
Datasheet:
2671/26GN-100.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG GREEN 100'
Product details
1. How to order 2671/26GN-100 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2671/26GN-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2671/26GN-100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2671/26GN-100.
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
WireGauge 26 AWG 26 AWG 26 AWG 26 AWG 26 AWG
ConductorStrand 66/44 66/44 66/44 66/44 66/44
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.042 (1.07mm) 0.042 (1.07mm) 0.042 (1.07mm) 0.042 (1.07mm) 0.042 (1.07mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C