Daburn Electronics 2671/22WH-1000
Part No.:
2671/22WH-1000
Datasheet:
2671/22WH-1000.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100'
Product details
1. How to order 2671/22WH-1000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2671/22WH-1000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2671/22WH-1000?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 168/44 168/44 168/44 168/44 168/44
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.052 (1.32mm) 0.052 (1.32mm) 0.052 (1.32mm) 0.052 (1.32mm) 0.052 (1.32mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C