Daburn Electronics 2617/22-WH-500
Part No.:
2617/22-WH-500
Datasheet:
2617/22-WH-500.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 500'
Product details
1. How to order 2617/22-WH-500 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2617/22-WH-500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2617/22-WH-500?
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 17/34 17/34 17/34 17/34 17/34
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm)
Length 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C