Daburn Electronics 2617/22-BK-100
Part No.:
2617/22-BK-100
Datasheet:
2617/22-BK-100.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100'
Product details
1. How to order 2617/22-BK-100 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2617/22-BK-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2617/22-BK-100?
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 17/34 17/34 17/34 17/34 17/34
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C