Daburn Electronics 2617/16-BK-100
Part No.:
2617/16-BK-100
Datasheet:
2617/16-BK-100.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100'
Product details
1. How to order 2617/16-BK-100 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2617/16-BK-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2617/16-BK-100?
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 55/33 55/33 55/33 55/33 55/33
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.155 (3.94mm) 0.155 (3.94mm) 0.155 (3.94mm) 0.155 (3.94mm) 0.155 (3.94mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm) 0.045 (1.14mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C