Daburn Electronics 2616/18-WH-500
Part No.:
2616/18-WH-500
Datasheet:
2616/18-WH-500.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 500'
Product details
1. How to order 2616/18-WH-500 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2616/18-WH-500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2616/18-WH-500?
WireGauge 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG
ConductorStrand 41/34 41/34 41/34 41/34 41/34
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)
Length 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C