Daburn Electronics 2616/18-GN-1000
Part No.:
2616/18-GN-1000
Datasheet:
2616/18-GN-1000.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 1000'
Product details
1. How to order 2616/18-GN-1000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2616/18-GN-1000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2616/18-GN-1000?
WireGauge 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG
ConductorStrand 41/34 41/34 41/34 41/34 41/34
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)
Length 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C