Daburn Electronics 2616/14-WH-100
Part No.:
2616/14-WH-100
Datasheet:
2616/14-WH-100.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 100'
Product details
1. How to order 2616/14-WH-100 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2616/14-WH-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2616/14-WH-100?
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
ConductorStrand 41/30 41/30 41/30 41/30 41/30
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.136 (3.45mm) 0.136 (3.45mm) 0.136 (3.45mm) 0.136 (3.45mm) 0.136 (3.45mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C -40°C ~ 200°C