Daburn Electronics 2615/24-WH-1000
Part No.:
2615/24-WH-1000
Datasheet:
2615/24-WH-1000.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 1000'
Product details
1. How to order 2615/24-WH-1000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2615/24-WH-1000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2615/24-WH-1000?
WireGauge 24 AWG 24 AWG 24 AWG 24 AWG 24 AWG
ConductorStrand 7/32 7/32 7/32 7/32 7/32
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.056 (1.42mm) 0.056 (1.42mm) 0.056 (1.42mm) 0.056 (1.42mm) 0.056 (1.42mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm)
Length 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C