Daburn Electronics 2451/32BK-500
Part No.:
2451/32BK-500
Datasheet:
2451/32BK-500.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 32AWG BLACK 500'
Product details
1. How to order 2451/32BK-500 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2451/32BK-500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2451/32BK-500?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2451/32BK-500.
WireGauge 32 AWG 32 AWG 32 AWG 32 AWG 32 AWG
ConductorStrand 7/40 7/40 7/40 7/40 7/40
Jacket(Insulation)Diameter 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.0030 (0.076mm) 0.0030 (0.076mm) 0.0030 (0.076mm) 0.0030 (0.076mm) 0.0030 (0.076mm)
Length 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature -90°C ~ 250°C -90°C ~ 250°C -90°C ~ 250°C -90°C ~ 250°C -90°C ~ 250°C