Daburn Electronics 2451/30BK-100
Part No.:
2451/30BK-100
Manufacturer:
Daburn Electronics
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
2451/30BK-100.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 30AWG BLACK 100'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 2451/30BK-100 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2451/30BK-100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2451/30BK-100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2451/30BK-100.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
Series 2451 2451 2451 2451 2451
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 30 AWG 30 AWG 30 AWG 30 AWG 30 AWG
ConductorStrand 7/38 7/38 7/38 7/38 7/38
Jacket(Insulation)Diameter 0.019 (0.50mm) 0.019 (0.50mm) 0.019 (0.50mm) 0.019 (0.50mm) 0.019 (0.50mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.0034 (0.086mm) 0.0034 (0.086mm) 0.0034 (0.086mm) 0.0034 (0.086mm) 0.0034 (0.086mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature -90°C ~ 250°C -90°C ~ 250°C -90°C ~ 250°C -90°C ~ 250°C -90°C ~ 250°C