Daburn Electronics 2201/22BR-1000
Part No.:
2201/22BR-1000
Datasheet:
2201/22BR-1000.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 1000'
Product details
1. How to order 2201/22BR-1000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2201/22BR-1000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2201/22BR-1000?
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 19/34 19/34 19/34 19/34 19/34
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm)
Length 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m)
Voltage 150V 150V 150V 150V 150V
OperatingTemperature 80°C 80°C 80°C 80°C 80°C