Daburn Electronics 2200/26BU-1001
Part No.:
2200/26BU-1001
Datasheet:
2200/26BU-1001.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG BLU 1000'
Product details
1. How to order 2200/26BU-1001 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2200/26BU-1001 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2200/26BU-1001?
WireGauge 26 AWG 26 AWG 26 AWG 26 AWG 26 AWG
ConductorStrand 7/34 7/34 7/34 7/34 7/34
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm)
Length 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m)
Voltage 150V 150V 150V 150V 150V
OperatingTemperature 80°C 80°C 80°C 80°C 80°C