Daburn Electronics 2200/22SOR-1000
Part No.:
2200/22SOR-1000
Datasheet:
2200/22SOR-1000.pdf
Description:
HOOK-UP SOLID 22AWG ORANGE 1000'
Product details
1. How to order 2200/22SOR-1000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2200/22SOR-1000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2200/22SOR-1000?
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand Solid Solid Solid Solid Solid
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.054 (1.37mm) 0.054 (1.37mm) 0.054 (1.37mm) 0.054 (1.37mm) 0.054 (1.37mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm) 0.010 (0.25mm)
Length 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m) 1000.0' (304.8m)
Voltage 150V 150V 150V 150V 150V
OperatingTemperature 80°C 80°C 80°C 80°C 80°C